Yangın Hidrant Hatları

Yangın Hidrant Hatları

Yangın Hidrant Hatları; Yangınlar çoğu kez mal kayıplarına neden olan olayların başında gelir. Özellikle tedbirsizlik ve önemsememezlik yangınların boyutunu belirleyen unsurlar arasındadır. Kendi çapınızda aldığınız önlemler de çoğu zaman başarı sağlanmayabilir. Özellikle yapıların dış kısmında yer alan hidrant hatları söndürülmesi zor olan yangınlarda itfaiyenin su takviyesi yapacağı kısımdır. Eşit aralıklar ile yerleştirilmesi ve yapının her tarafında bulunması önemlidir. Fabrikalar, çok katlı yapılar ve geniş alana yayılmış işyerlerinde mutlaka olması gerekir. Firmamız hidrant sisteminin çizimi, projelendirilmesi ve döşenmesi konusunda profesyonel olarak hizmet vermektedir.

Hidrantın besleneği sular şebeke suları ya da büyük işletmelerin yangın pompasıdır. Firmamız yapıya uygun sistemi monte edebilecek bilgi ve deneyime sahiptir.

yangın hidrant hatları
yangın hidrant hatları

Yangın esnasındaki kargaşada kolay ulaşabileceği ve müdahale edebileceği alanlarda olması çok önemlidir. Firmamız yangın hidrant hatları döşemesi yaparken yapının 5 ila 15 metre uzağına döşemektedir. Müdahale ederken el altında olmayan ve rahatlıkla kullanılabilen özellikte olması gerekir. Bölgenin riskine göre değişen hidrant boyutları her ihtiyaca uygun olarak tasarlanabilmektedir. Firmamız hidrant sistemini yapıya kurduktan sonra belli aralıklarla bakım ve onarım işlemlerini de üstlenmektedir. Her an yangın olma ihtimalini düşünerek firmamızdan bakım ve onarım konusunda yardım alabilirsiniz. Birçok kez gördüğünüz fakat ne işe yaradığını bilmediğiniz kırmızı görünüme sahip sistem yapıyı yangından koruyan yangın söndürme tesisatıdır.

Yangın söndürme sisteminin en önemli parçalarından sayılan hidrant hatları şartnameye uygun olarak döşenmek zorundadır. Genellikle yerin 1,5 metre aşağısına yerleştirilmesi gereken bir malzemedir. Kaçak ihtimali olmayan bölgelere yapılması uygundur. Kaçak ihtimalinin öncelikle tespit edilmesi çok önemlidir.

Özellikle hidrant sisteminden sızan küçük bir su damlası ciddi sorunları beraberinde getirebilir. Bu yüzden de elektrik, doğalgaz ve diğer bağlantılardan uzak alanlara kontrollü bir şekilde yerleştirilmesi gerekir. Yangın hidrant hatları döşenirken boruların uzun ömürlü olması çok önemlidir. Firmamız bu gibi sistemlerin döşemesi yaparken standartlara uygun ve kaliteli malzeme tercih etmektedir. Müşterilerimizin memnuniyeti firmamızın önemsediği konuların başında gelir. Birinci sınıf malzeme kullanılarak yapılan yangın söndürme sistemlerinden siz de memnun kalabilirsiniz.

 

Telefon : 0537 737 94 60

Sosyal Medyada Paylaş

1 Comment

  • Yangın Pompa Daireleri Tasarımı | Güler Sıhhi Tesisat

    […] Yangın Hidrant Hatları […]

  • Bir Yorum Yaz

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir