yangın dolapları

Yangın Dolapları

Yangın Dolapları

Yapıların yangından korunması için gerekli olan en önemli malzeme şüphesiz yangın dolapları olmaktadır. Bu dolaplar her an kullanılabilir vaziyette olması da çok önemlidir. Otomatik olmadığı ve dışarıdan bir güç ile çalışması sağlanan yangın dolapları her işyerinde olması gereken tesisatların başında gelir. İçerisinde yangın musluğu, kauçuk ya da keten malzemesinden yapılmış bir hortum, hortumun ucuna da lans takılmış olmalıdır.

Firmamız bu malzemelerin tamamında birinci sınıf malzeme kullanmaya gayret göstermiştir. Hortum dolap içerisinde düzenli olmak zorundadır. Ani müdahalelerde kolayca açılıp müdahaleye imkân vermelidir. Hortumlar kullanılacak alana göre değişkenlik gösterse de 10-30 m arasında tercih edilmektedir. Dolabın anahtarları kolay ulaşılabilir bir yerde olmalıdır.

yangın dolapları
yangın dolapları

Yangın dolaplarının monte edileceği yerin de önemi büyüktür. Bazı yapılarda sıva altı yangın dolapları tercih edilmektedir. Bu dolabın yer kaplamaması açısından düşünülmüş bir yöntemdir. Modern ve estetik görünüm isteyen işyeri sahiplerinin bu tarz dolap modelleri tercih etmesi de uygundur. Firmamız yangın dolapları konusunda çok yönlü hizmet vermektedir. Her zevke ve bütçeye uygun tasarlanabilen yangın dolapları anlık müdahale açısından önemlidir. İtfaiye gelene kadar geçen süre içerisinde küçük çaplı da olsa yangına müdahale mümkün hale gelebilir. Normal yangın dolaplarından tek farklı yerleştirileceği alandır. Bina içine monte edildiği gibi bina dışına da monte edilebilen bu dolaplar genellikle belirgin kırmızı renktedir. Müdahale edilecek alana göre birden fazla hortum veya tesisat yerleştirilmeye müsait bir malzemedir.

 

Yangın dolaplarında birden fazla seçeneği talep etmeniz mümkündür. Sıva altı, sıva üstü, tüplü, cam kapaklı, dik yatay, saç kapak seçeneklerinde bir kaçıdır. İstediğiniz ölçü ve özellikte yangın dolapları sunan firmamız beklentilerinizi en üst seviyede karşılamayı hedefler. Özellikle bir yapı için önemli olan tesisat düzeninde kaliteli malzemeler kullanmaya dikkat eder. Gerektiğinde firmamız yangın dolabınız ve tesisat kontrolü için gelerek gerekli bakım ve onarım hatta değişimleri dahi yapmaktadır.

Firmamız için müşterilerinin beklentilerini karşılayabilmek ve kusursuz bir hizmet sunmak çok önemlidir. Yıllardır bu sektörde hizmetlerimiz ile bilinen firmamız değişen teknolojiye ayak uydurabilecek bilgi ve deneyime sahip olmaya devam etmektedir.

Telefon : 0537 737 94 60

Sosyal Medyada Paylaş

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir