sprink sistemi

Sprink Sistemi

Sprink Sistemi

Yangınlar herkesi korkutabilecek olayların başında gelir. Son yıllarda gerek işyerlerinde gerek üretim yapan fabrikalarda yangın söndürme sistemlerinde profesyonel sprink sistemi yöntemlere geçilmiştir. Amaç yangının yayılmasını kısa süre içerisinde kontrol altına almaktır. Kimi zaman daha küçük işyerlerinde yangın kontrol altına alınırken kimi zaman da daha büyük üretim yerleri kontrol altına alınmaktadır. Sprink sistemi hesabı bu mekânlarda kullanılacak yangın söndürme sistemlerinde binanın tehlike çapı ve boru çapının hesaplanması işlemidir. Çelik ve bakır boruların tercih edildiği bu sistemlerde yangının erkenden fark edilebilmesi, müdahale edilebilmesi yangın olan alana belirlenen derecede suyun boşaltılması işlemidir.

sprink sistemi
sprink sistemi

Sprink sistemler gerektiğinde itfaiyeye haber verme ve bina içerisinde alarmın aktif hale gelebildiği sistemlerdir. Firmamız yangın söndürme sistemlerinde profesyonel hizmet sunmaktadır. Bu yüzden de firmamızın resmi web sitesinde sprink sistemi nedir nasıl çalışır ya da zorunluluğu nedir rahatlıkla görebilirsiniz. Sprink sisteminde yangın oluşan yerde kalan oksijenin ayrıştırılması işlemi yapılır. Ortamın ısısının düşürülmesi yağmurlama tekniği ile suyun yanan bölgeye boşaltılması sağlanır. Yangın söndürme sistemleri içerisinde güvenli ve hızlı sistem sprink sistemidir. Uzun yıllar kullanılan ve halen daha tercih edilen bu sistemler yangını kontrol altına alabilen en hızlı sistemlerdir. Bu sistemler uzman firmalar tarafından projelendirilip döşenmelidir. Aksi halde beklenen sonucun alınması kısmen gerçekleşir. Sprink sistemi zorunluluğu 2009 yılından itibaren yürürlüğe girmiştir.

Birçok tesisat elemanlarından meydana gelen bu sistemin her parçası TSE belgeli olup garantilidir. Gerek konut gerek işyerleri ve üretim hanelerde kullanılabilen bu sistem en etkili yangın söndürme sistemleri arasına girmiştir. Belli bir projeye uygun yapılan sprink sistemlerinde başarı yüzde yüz sağlanmaktadır. Firmamız sıklıkla müşterilerine tavsiye ettiği sistemler arasında yer alan bu sistem risk oluşturan bölgelere göre ayrı ayrı projelendirilmektedir. Son derece güvenli olan bu sistem, sprink sistemi projesi göz önüne alınarak döşenmelidir. Firmamız bu konuda da profesyonel hizmet sağladığı için gönül rahatlığı ile güvenip bu sistemi tercih edebilirsiniz. Kaliteli hizmetin yanı sıra başarı elde etmek istiyorsanız firmamızın hizmetlerini detaylı bir şekilde inceleyip firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

 
Telefon : 0537 737 94 60

Sosyal Medyada Paylaş

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir