temiz su tesisatı

Temiz Su Tesisatı

Temiz Su Tesisatı

Binalarda birden fazla daireler bulunduğundan dolayı her daire sayısı kadar aileler yaşamaktadır. Ailelerin bina içerisinde ihtiyaçlarından bir tanesi de temiz su ihtiyacıdır. Suya her alanda ihtiyaç duyulmaktadır. Suyun olmadığı ortamlarda insanlar hayatlarını zor bir şekilde devam ettirirler. Binaların ihtiyaçları için kullandıkları su için temiz su tesisatı döşenmektedir. Temiz su tesisatı, döşenen boru hattının binanın sayaç yerinden şehir su borusuna kadar olan kısım ve temiz suyu katlara ulaştıran kolonlar ile suyu ulaştıran bağlantı boru kısmından oluşmaktadır.

Genellikle anormal bir durum olmaması halinde sıva altına döşenmektedir. Sıva altına döşeyerek oluşabilecek sorunlara, terlemeye karşı da önlem alınmış olunmaktadır. Ancak farklı bir durum suyu katlara ulaştırmak için döşenen kolon boruları sıva üstüne döşenmektedir. İlk önce işinde uzman olmuş ustalar tarafından tesisatın döşeneceği yere işaretlemeler yapılarak işin kolaylaşması sağlanır. Daha sonra herhangi bir sorun olacak bir durum yoksa kırma işlemi gerçekleştirilir. Sıcak ve su tesisatı döşenmesi kaliteli bir şekilde yapılması halinde sonrasında tamir ile uğraşma olmadan, işçilikten ve malzemeden tasarruf edilmiş olunur. Temiz su tesisatı nasıl yapılır sorusuna bu şekilde cevap bulunmaktadır.

temiz su tesisatı
temiz su tesisatı

Temiz Su Tesisatı Nasıl Yapılır

Binalarda suyu kullanma yerlerine, yani evlere kadar iletmesi için döşenen boru ağına bina temiz su tesisatı denir. Bu tesisat sayesinde daire sakinleri bütün ihtiyaçlarını giderebilirler. Firma olarak bu hassas konuda müşterilerimizi memnun etmek için uzman ekibimizle birlikte 7/24 sizlere hizmet sağlamaktayız.

Tesisatın döşenmesi için borulara ihtiyaç duyulur. Bu borular kullanılacak yerlere göre farklılık gösterir. Bakır, plastik, çelik borulardan bir tanesi kullanılmaktadır. Döşeme şekli olarak hepsi aynı şekilde uygulanmamaktadır. Plastik borularla döşeme yapılması için yerden yüksekliğin bilinmesi önemlidir. Bakır borular ise çelik borulara göre fiyat bakımından daha pahalı olduğu için, daha küçük olan tesisatlar da kullanılmaktadır. Temiz su tesisatı döşeme için, ilk olarak borunun türü belirlenir sonra sırasıyla ölçü alınarak işaretleme yapılır. İşaretlenen yerden kesilerek kesilen kısımların temizliği yapılır. Tesisat için gerekli materyaller ve malzemeler borulara takılır. Borulara hiçbir zaman eğme, bükme yapılmadan ve kaynak uygulamanmadan tesisatınızı döşemekteyiz.

Telefon : 0537 737 94 60

Cami Yerden Isıtma & Şadırvan Tesisatı-1

Cami Yerden Isıtma – Şadırvan Tesisatı

Cami Yerden Isıtma – Şadırvan Tesisatı

Cami Yerden Isıtma & Şadırvan Tesisatı Isıtma sorunu olan camiler için yerden ısıtma hizmeti sunarak dört dörtlük bir şekilde hizmet sunan firmamız, Cami Yerden Isıtma – Şadırvan Tesisatı hizmeti ile Türkiye genelinde en çok tercih edilen firmalar arasında yer almaktadır. Camiler için yerden ısıtma hizmetinden son teknolojik gelişmeler ile çalışmalar yaparak en kısa sürede işini bitiren firmamız, yerden ısıtma hizmeti konusunda elinden gelen her türlü kolaylığı sağlamaktadır.

Cami Yerden Isıtma – Şadırvan Tesisatı ile siz değerli müşterilerimize özel olarak günün 24 saati hizmet sunuyoruz. Kullanmış olduğumuz malzemeler sayesinde artık camilere girerken içeriyi sıcak bir şekilde göreceğinizi garanti ediyoruz. Hizmetlerimiz garantili olduğu için yerden ısıtma hizmetlerini sizlere özel olarak sorunsuz bir şekilde yapıyoruz. Üstelik nerede olursanız olun bizimle iletişime geçtiğiniz nadan itibaren bulunduğunuza adrese en kısa sürede gelerek detaylı çalışmaları başlatıyoruz.

 

Cami Yerden Isıtma

Cami Yerden Isıtma - Şadırvan Tesisatı

Cami ısıtma hizmetinin yanı sıra sunmuş olduğumuz cami yerden ısıtma panosu sayesinde artık camilerde yerden ısıtma sisteminin olduğunuz kolay bir şekilde anlayacaksınız. Ayrıca yapmış olduğumuz hizmetler sayesinde ısıtma sistemlerinden herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Olası bir durum söz konusu olduğunda ise, anında hizmet verdiğimiz adrese geliyor ve işimizi garanti standartları çerçevesinde yaparak yerden ısıtma sistemlerinin bakım ve onarımını yaparak sizlere yeniden hizmet veriyoruz.

Yılların vermiş olduğu tecrübe sayesinde firmamız, müşterilerimize özel olarak şadırvan tesisatı hizmeti de sunmaktadır. Özel aletlerimiz ve kolay yöntemlerimiz sayesinde şadırvan tesisat hizmetini en kısa sürede yaparak sizlere kısa süreli hizmet veriyoruz. Zaman almayan hizmetlerimiz sayesinde hem sizlere zaman kazandırmaya hemde firmamızın adını duyurmaya devam ediyoruz. Sizde hemen bir şadırvan tesisatı yaptırmak ve kısa sürede hizmet almak istiyorsanız hiç düşünmeye gerek kalmadan firmamızı tercih edebilirsiniz.

Şadırvan Tesisatı

Şadırvan tesisatı hizmetini özel yöntemlerimiz ile kolay bir şekilde yapıyoruz. Şadırvan tesisatını, şadırvanın uzun ömürlü olmasına, ne kadar kalınlıkta olacağına, temiz sıcak su akmasına, bakır levha ile yapılmasına, camiye dekor olmasına, yapısına ve daha birçok konuya dikkat ederek yapıyoruz. Böylece şadırvan tesisatı nasıl yapılır sorusunu sormaya gerek kalmadan özel yöntemlerimiz ve profesyonel ekiplerimiz ile sizlere hizmet sunmaya devam ediyoruz.

 

Telefon : 0537 737 94 60

bilumum montaj işleri

Bilumum Montaj İşleri

Bilumum Montaj İşleri

Sıhhi tesisat konusunda faaliyet gösteren firmamız bilumum montaj işleri konusunda yıllardır profesyonel hizmet vermektedir. Yılların deneyim ve birikim ile kusursuz bir montaj hizmeti sunan firmamızın tercih ettiği malzemelerin tamamı birinci sınıf kalitededir. Uzun yıllar sorun çıkmadan kullanabileceğiniz ekipmanlarımız ile firmamızdan memnun kalmanız mümkündür. Öncelikle sıhhi tesisat kapsamına giren her türlü işlemler uzmanlık, plan ve program çerçevesinde yürütülmektedir. Sıcak su, pis su, sıcak su, su kaçağı, tıkanıklık açma, petek temizliği, kombi bakımı, kalorifer tesisatı, soğutma grupları gibi birçok bilimum işler firmamız tarafından sağlanmaktadır.

bilumum montaj işleri

Tercih ettiğimiz ekipmanlarımızın tamamı TSE belgeli olup dayanıklıdır. bilumum montaj işleri sırasında yılların deneyimini sizinle paylaşan firmamız garantili işçilik hizmeti vermektedir. Herhangi bir acil durumda firmamızı çekinmeden arayıp her konuda destek talep edebilirsiniz. 7/24 hizmet veren firmamız için müşteri memnuniyeti her zaman ön plandadır. Çalışanlarımızın tamamı alanında uzman gerekli eğitimlerini almış kişilerdir. Sıhhi tesisat konulu her işlem için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Firmamız sıhhi tesisat ile ilgili her işlemde belli bir program çerçevesinde hizmet vermektedir. Hedeflediğimiz maksimum memnuniyeti size sağlamak amacıyla da söz verdiğimiz zamanda işlerinizi bitireceğimizi taahhüt edebiliriz. bilumum montaj işleri yürütürken bu planladığımız süreden daha erken de bitirme ihtimalimiz de vardır. Konu müşterilerimiz ve mutlu olmaları ise firmamız elinden gelenin en iyisini her zaman yapmayı hedeflemiştir. Sıhhi tesisat ile ilgili her türlü işlerinizde öncelikle plan, projelendirme, koordinasyon ve uygulama aşamalarımız ile mükemmel bir sonucun ortaya çıkmasını hedefleriz.

Eviniz, işyeriniz ya da fabrikanız için kaliteli hizmet veren bir sıhhi tesisatçı arıyorsanız firmamızı gönül rahatlığı ile arayabilirsiniz. Montaj işleri konusunda deneyimli çalışanlarımız size standartların üstünde sunduğu hizmetleri ile memnun kalmanızı hedeflemektedir. Sektörde hizmetlerimiz ile bilinen firmamız her zaman kurumsal kimliğini korumayı başarmıştır.

Tavsiye edildiği kadar tercih de edilen firmamızın kusursuz işlerinden siz de faydalanabilirsiniz. Yaptığımız her işlemin arkasında olduğumuzu firmamız kaynaklı bir sorun olduğunda tarafınıza ücretsiz teknik servis hizmetimizin olduğunu da hatırlatmak isteriz. Firmamız sıhhi tesisat konusunda güvenebileceğiniz hızlı ve güvenli bir firmadır.

 

Telefon : 0537 737 94 60

bilumum montaj işleri

Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık Açma

Gider borularınız ile ilgili her türlü işlemde firmamızı arayıp sorunlarınıza çözüm arayabilirsiniz. Tıkanıklık açma, temiz ve kirli su tesisatı, soğuk ve sıcak su tesisatı olmak üzere birçok işlemi profesyonel kadromuz ile gerçekleştirmekteyiz. Gider borularınız ne sebeple tıkanırsa tıkansın alanında uzman firmamız bu sorunların üstesinden gelebilecek ekipman ve deneyime sahiptir. Bazı sorunlar kullanıcı kaynaklı olabildiği gibi tesisatçı kaynaklı da olabiliyor. Bu durumda sorunu kısa sürede tespit eden firmamız her türlü sorununuza ekonomik ve kalıcı çözümler sunmaktadır.

Tıkanıklık açabilmek için öncelikle kendi çabalarınızda uğraş verirsiniz. Lavabo açıcı kimyasallar ya da cisimler sokarak tıkanıklık ile baş etmeye çalışırken tesisat sisteminize zarar verebilirsiniz. Bu durumda firmamızı arayarak tıkanıklığa dair servis hizmeti oluşturmanız sorunu gidermeniz konusunda yeterli olacaktır. Tıkanıklık açma makinesi fiyatları, özelliği ve kullanım şekline göre tercih ettiğimiz makinelerdir. Her türlü soruna kalıcı çözüm olarak düşünülmüş bu cihazlar sorunu tamamen ortadan kaldırmada ya da sorunu belirlemede oldukça etkili cihazlardır.

 

Tıkanıklık Açma Robotu

tıkanıklık açma
tıkanıklık açma

Firmamız yüksek teknolojik robot cihazlar ile her türlü tıkanıklığı kısa sürede çözüme kavuşturur. Tıkanıklık açma robotu aynı zamanda görüntüleme özelliğine de sahip olduğu için kolaylıkla tıkanıklık belirlenmektedir. Ardından robot aracılığıyla dakikalar içerisinde gider borularınız eski haline dönüyor. Oldukça kullanışlı ve işlevsel özelliğe sahip bu makine sektörde diğer firmaların önüne geçmemize de olanak sağlamaktadır. müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamız için hizmet kalitesi çok önemlidir. bunu size sunmaya çalışan firmamız yatırımlarında müşteri memnuniyetini düşündüğü için temin ettiği cihazların en kaliteli olanını tercih etmektedir.

Binanızda ortak kullanım alanlarını ne kadar dikkatli kullanırsanız kullanın diğer bina sakinleri bu kurallara uymayabilir. İzmarit kalıntıları, peçete parçaları, pislik, çay kalıntıları ve yağ kalıntıları tıkanıklığa sebep olan unsurlardan birkaçıdır.

Tıkanıklık açma kimyasalı kullanarak gider borularınızı açamadığınız durumlarda firmamızı arayarak konu hakkında destek talep edebilirsiniz. güçlü kimyasalları kullanarak gider borularını açmayı hedefleyen firmamızdan bu kimyasalları talep edebilirsiniz. profesyonel alanda bir hizmet almak aynı zamanda sorunlarınıza kalıcı çözümler düşünüyorsanız firmamızı arayarak konu hakkında hizmet alabilirsiniz.

 

Telefon : 0537 737 94 60

su kaçağı tespiti

Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti

Yapılarda meydana gelen sorunlardan biri de su kaçaklarıdır. Su tesisatları sıva altı tesisatlar olduğu için, kaçak durumunun anlaşılması ancak suyun kaçak yaptığı bölgeden dışarı çıkmasından sonra olur. Su yüzeye doğru yönlendiği zaman, zeminlerde sararma, kabarma, nem ve küf gibi sorunlara yol açar. Bazen de damlama şeklinde belirti verir. Bu belirtiler ortaya çıktıktan sonra su kaçağı tespiti yaptırmak zorunlu hale gelmiş demektir.

Suyun kaçak yaptığı boruyu tespit etmek geçmişte oldukça zorlu ve tahmine dayanan bir işlemdi. Günümüzde ise su kaçağı bulma bu iş için özel olarak tasarlanmış cihazlar ile yapıldığından artık kolaylaştı. Yeni sistemler, kaçak olan bölgenin kırılmasına gerek kalmadan hasarlı alanı tespit etmeye imkân sağlar.

Su kaçağı sorunu yaşayanların bir diğer sorunu da fiyat noktasıdır. Su kaçağı tespiti fiyat belirlenmesi taranacak alana göre değişiklik gösterir. Firmamız bu konuda en yeni donanımlar ile hizmet verdiği gibi, fiyat konusunda da avantajlı bir yaklaşım sağlar.

su kaçağı tespiti
su kaçağı tespiti

Kaçak sorunu yapan boruları tespit etme konusunda son yılların en popüler yöntemlerinden biri de termal kameralardır. Su kaçağı tespiti termal kamera ile rahatlıkla bir monitör vasıtasıyla görüntülenebilir. Bu kameralar bir çeşit röntgen mantığı ile çalışırlar. Su borularının geçtiği güzergâh kamera ile incelenir ve sızıntı olan kısım görüntülenir. Termal kameradan alınan görüntü de suyun sızıntı yaptığı bölgede oluşan renk farklıkları ortaya çıkar. Ardından sadece o bölgede küçük bir alan açılarak tamir işlemine geçilir. Sıcak su ve kalorifer tesisatları için en uygun yöntem budur.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Bunun dışındaki su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Öncelikle kaçak olan borunun atık su hattına mı yoksa temiz su hattına mı bağlı olduğu tespit edilir. Eğer vana tamamen kapatılıp, temiz suyun girişi engellendikten sonra sayaç hala dönmeye devam ediyorsa sorun bu hatta demektir. Akustik dinleme cihazları ile temiz su hattındaki sızıntılar tespit edilebilir. Atık su hattı için ise kameralı yöntemler kullanılır. Bu şekilde atık su borularında oluşan sızıntılara ek olarak aynı zamanda tıkanıklıklar da ortaya çıkarılır. Bütün bu teknolojik gelişmeler doğrultusunda, tesisat borularının geçtiği alanın kırılmasına gerek kalmadan kaçak tespiti yapmak mümkün hale gelmiştir.

 

Telefon : 0537 737 94 60

hamam - jakuzi tesisatı

Hamam – Jakuzi Tesisatı

Hamam – Jakuzi Tesisatı

Tarihi geçmişe sahip hamamlar belirli sistemler ile ısıtılmaktadır. Sıcak su ihtiyacı birtakım teknikler kapsamında yapılarak Hamam – Jakuzi Tesisatı kurulmaktadır. Böylece gelen ziyaretçiler istediği hizmeti alabilmektedir. Hamam ve jakuzi için gerekli olan sıcak suyun üretilmesi ve muhafaza edilmesi zorlu bir çalışma olmaktadır. Bu durumda öncelikle hamamların ısıtma sistemleri arasında elektrik kabloları ile gerçekleştirilen ısıtma sistemi ve hamamın içine yerleştirilen su boruları ile sağlanan tesisat sistemi olarak bilinmektedir. Elektrikli ısıtma sistemi çoğunlukla ev hamamları, saunalar veya küçük alanlarda kullanılan hamamlarda tercih edilmektedir.

 

Hamam Tesisatı

hamam - jakuzi tesisatı
hamam – jakuzi tesisatı

Belirli bir termos içerisinde manyetik alan oluşturmayan bağlantılı ve korumalı olan sudan etkilenmeyen elektrik kabloları kullanılmaktadır. Kullanımının kolay olması ve kurulumunun pratikliği tercih edilirliğini arttırmaktadır. Mekânın tamamına aynı anda aynı derecede ısıtma sistemi yayması için çelik zırhlı elektrik kabloları hamam su tesisatı nasıl yapılır sorusuna uygun olarak kurulumu için kullanılmaktadır.

Bu konuda da sadece istenilen ısının oluşması ya da mekanın tamamının ısınarak ziyaretçilerin hamam ve jakuzilerde istediği hizmeti alabilmesi için hijyen kurallarına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Genel olarak ifade edilmesi gerekirse belirli kurallar ve şartnamelere uygun olarak içme suyu niteliğinde temiz ve sağlıklı su kullanımı son derece önem arz etmektedir.

Jakuzi Tesisatı

Hamamlar için geçerli olan temiz su kullanımı ve hijyen kurallarına uyumluluk Hamam – Jakuzi Tesisatı içinde geçerli olmaktadır. Uygun ve sağlıklı tesisat kurulumu her sektörde olduğu gibi firmamız gibi kaliteli ve çalışmalarının arkasında durabilen uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ekonomik açıdan uygun, kaliteli ve son derece memnun kalacağınız hamam ve jakuzi su tesisatları tercihlerinize ve isteklerinize uygun olarak kurulmaktadır. %100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışılarak müşterilerimizin memnuniyetinin maksimum seviyeye çıkartılması amaçlanmaktadır.

Jakuzi tesisatı için öncelikli olarak mimari açıdan ele alınması ve kurulacak alan, bu alanın rüzgar yönü, güneş ışınlarından etkilenme durumu, jakuzi için ayrılan alanın kullanma durumu ticari mi şahsi mi, mekanın geometrik ölçüleri ve daha birçok özellik tek tek incelenerek yapının oluşması için gerekli olan tüm detaylar belirlenmektedir.

Şantiye şefleri ve saha mühendisleri ile mutabık kalarak alanında uzman ekiplerimiz jakuzi su tesisatı nasıl yapılır konusuna başarılı çalışmalar ile cevap oluşturmaktadır. Böylece istenilen özellikler çerçevesinde jakuzi su tesisatı gerçekleştirilmektedir.

 

Telefon : 0537 737 94 60

kötü koku tespiti ve giderme

Kötü Koku Tespiti ve Giderme

Kötü Koku Tespiti ve Giderme

Titiz bir ev hanımı için evin tertemiz kokması çok önemlidir. Bu yüzden saatlerce temizlik yaparak ruhlarını dinlendirebilirler. Fakat bazen bina sakinlerinin kullanımından kaynaklı borulardan pis kokular evinizi sarabilir. Bu durumda kötü koku tespiti ve giderme için firmamızı arayabilirsiniz. Atık yağların meydana getirdiği rahatsız edici kokulardan doğal yöntemler ile kurtulamadıysanız firmamızı aramanız kalıcı çözüm açısından fayda sağlayacaktır. Kokuların sebebi kimi zaman lavabo ve tuvalet iken kimi zaman da klozet olabilir. Bunu tespit etmek uzmanlık isteyen bir iş olduğu için firmamızın hizmetlerine güvenebilirsiniz.

kötü koku tespiti ve giderme
kötü koku tespiti ve giderme

Evinize kadar dağılan kokular rahatsız edici olduğu gibi sağlığınızı da olumsuz yönde etkileyebilir. Bu durumda profesyonel bir firmadan destek almanız çok önemlidir. Kendi çapınızda yapacağınız yöntemler kimi zaman tesisat sistemine arıza verebilir. Kötü koku tespit cihazı ile sizi rahatsız eden her türlü koku tespit edilip sorunun neyden kaynaklı olduğu bulunur. Ardından sorun çözüme kavuşturularak daha hijyen yaşam alanlarına kavuşabilirsiniz. Firmamız arızanın tespiti, neyden kaynaklı olduğu, kaynağın neden meydana getirdiği ve arızanın tespiti gibi işlemleri sırasıyla yürütmektedir.

 

Kötü Koku Tespiti ve Çözümü Hizmetimiz

Tuvalet giderleri sıhhi tesisat sektörünün en çok uğraştığı bölümler arasındadır. Bilinçsiz bir şekilde kullanım tıkanıklık ve koku sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Çoğu kişi tuvalet kokusu nasıl giderilir şeklinde araştırmalar yapmıştır. Kendi çapınızda açıcılar ile uğraşmanız sonuç vermediyse profesyonel bir desteğe ihtiyacınız olabilir. Bu durumda firmamızı arayarak koku sorununa çözüm bulabilirsiniz. Tuvalet kokularının birçok nedeni olabilir. Doğru tespit bu bağlamda çok önemlidir. Kimi zaman tüm odaları kaplayan bu rahatsız edici kokulardan biran önce kurtulmak evinizin tertemiz kokmasını istiyorsanız firmamızı arayarak hizmet alabilirsiniz.

İnternet üzerinden en çok aranan konulardan birisi de foseptik çukuru kokusu nasıl giderilir olmuştur. Sizi rahatsız eden ve bir türlü çözüme ulaştıramadığınız bu konu için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. Sorunlarınıza kısa sürede hızlı ve kalıcı çözümler bulabilen firmamız beklentilerinizi karşılayacak boyutta hizmet vermektedir. Kendi uğraşlarınız ile zaman harcayıp bütçenizi zorlamak yerine firmamızı arayarak huzurlu günlerinize yeniden kavuşabilirsiniz. İlkel tekniklerden uzak tamamen profesyonel alanda sağladığımız çözümlerin tamamında %100 başarı sağlamaktayız.

Telefon : 0537 737 94 60

 

Pis Su Tesisatı

Pis Su Tesisatı

Genel olarak tüm ev, iş yeri ve benzeri konaklama alanlarını içine alarak inşa edilen tüm yapılarda pis su tesisatı döşemesi bulunmaktadır. Binalarda kullanılan pis ya da kirli atık sularının insan sağlığına zarar vermemesi için pis su tesisatı nedir sorusunun cevabı ortaya çıkmaktadır. Kirli suların arıtılarak kanalizasyon şebekesine bağlanması sistemi  son derece özverili bir şekilde yapılması sağlık açısından ciddi bir önem sahiptir.

Pis ve kirli suların kanalizasyona aktarılması için bir takım çalışmalar, inşa edilecek yapılar yapılırken gerçekleştirilmektedir. Öncelikle döşemesi yapılacak pis su tesisatı çizimi gerçekleştirilerek sağlığımızı olumsuz etkileyecek durumların öne geçilmektedir. İnşa edilecek olan yapının kaç katlı olacağı ve bina yapısının projelendirilmesinin ardından inşa edilen planın en üst katından başlanarak en alt kata doğru çizilmeli ve en alt kat bittiği yer olarak çıkışın yapılması gerekmektedir.

Pis Su Tesisatı Nasıl Yapılmalı

pis su tesisatı
pis su tesisatı

Binaların yapılarına uygun olarak kanalizasyon borularının döşenmesi de bir sistem kapsamında ele alınmaktadır. Bu durumda dikkat edilmesi gereken birtakım pis su tesisatı döşeme detayları bulunmaktadır. Öncelikle yapılardan en kısa yoldan kanalizasyon borularının döşenmesi ve çıkışının yapılması faydalı olmaktadır. Olabildiğinde kısa yol kullanılarak binadan çıkışı yapılan kanalizasyon borularındaki temel hedef tıkanmanın engellenmesi olmaktadır. Yatay boru kullanımında %2’lik eğim verilmesi de akımın düzenlenmesinde etkili olmaktadır.

Yapıların uzun ömürlü olmasında su geçirmezliğin önem arz etmesi ve su yalıtımının doğru seçilmesi kadar kanalizasyon borularının da sağlam montaj edilmesi de önem arz etmektedir. İnsan sağlığını doğrudan etkileyen bir özelliğe sahip olması pis su tesisatı nasıl yapılır konusunda kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılmasına işaret etmektedir. Boruların suyun akışını kolaylaştıracak düzlemde yerleştirilmesi ve kısalığına dikkat edilmesi avantajlı olmaktadır. Kaliteli boru seçimi ve su sızdırmaz özelliğe sahip olması oldukça önemlidir.

Belirttiğimiz bilgiler ışığında binalarda bulunan ve sağlık açısından oldukça önemli bir konuma sahiptir. Bu durumda montajı yapacak kişilerden, boru tercihine kadar her detayın önemli hale gelmesi ve su sızdırmaz özelliği ile su akımının kolay olması için gerekli eğim payının bırakılması dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yerini almaktadır.

 

Telefon : 0537 737 94 60

sıcak su tesisatı

Sıcak Su Tesisatı

Sıcak Su Tesisatı

Sıhhi tesisat konusunda uzman olan firmamız her türlü soğuk ve sıcak su tesisatı işlemini profesyonel bir şekilde yürütmektedir. Firmamız için hijyen ve kalite ön plandadır. Yapılan işlem standartlara uygun ve kaliteli bir şekilde yapılmalıdır. Sıcak su her evin ihtiyacıdır. Bu yüzden de ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılamak amacıyla geliştirdiğimiz tekniklerin asıl amacı müşteri memnuniyetidir.

Öncelikle duvar içerisinde kalan boruların istenilen ısıyı verebilmesi için izalosyon işlemine tabi tutulması gerekir. Bu ısı kaybını azalttığı gibi suyun musluğu ilk açışta sıcak olmasını sağlar. Firmamız bu gibi ince fakat işe yarayan detayları her müşterisine hizmet verirken düşünür. Firmamız sıhhi tesisatın konu olduğu her işlemi en ince detayına kadar bilir. Sıcak su tesisatı şeması sıhhi tesisat işiyle uğraşan her firmanın bilmesi gereken bir konudur. Bu şemada döşenmesi gereken tesisat ve boruların nasıl olacağına dair detaylı bilgiler yer almaktadır. Ne kadar aralıklarla boruların yerleşeceği hangi malzemelerin nerelerde kullanılacağına dair bilgiler numaralar ile belirtilmektedir.

Sıcak Su Tesisatı Nasıl Yapılır

sıcak su tesisatı
sıcak su tesisatı

Şemaya uygun tesisat döşemesi yapan firmamız kullandığınız malzemelerinde kaliteli olmasına özen gösterir. Sıcak su tesisatı nasıl yapılır, hangi malzemenin nerede kullanılacağı uygundur buna şemaya bakarak karar verebiliriz. Şema okuma konusunda uzman çalışanlarımız müşterilerine mükemmel hizmet vermeyi hedefler. Aynı zamanda firmamızda hizmet veren mühendislerimiz sıcak su tesisatı hesabı yaparak en uygun malzemenin ne olacağına daha kolay karar verebilirler.

Firmamız geniş çaplı hizmet verirken müşterilerini her daim memnun etmeyi hedefler. Profesyonel olarak hizmet veren firmamızda her imkân en üst seviyede sunulmaktadır. Sıhhi tesisat döşenmesi, bakım ve onarım işlemleri profesyonel ekipmanlar ile gerçekleştirilir.

Sıcak su tesisatı tıkanıklığı en sık karşılaşılan tesisat sorunlarındandır. Herhangi bir sebep ile toprak, kum ya da yabancı cisim plastik boruların ek yerlerinde takılı kalabilir. Bu durumda firmamız kırmadan dökmeden tıkanıklığı profesyonel makinesi ile açabilir. Sorunun asıl nedeni ne olursa olsun kırmadan dökmeden bu işlemi yapabilecek firmalar oldukça sınırlıdır. Firmamız çok yönlü hizmetleri sayesinde tıkanık olan ya da az su gelen tesisatınızı test edip sorunun kaynağını bulduktan sonra açma işlemini uygular.

 

Telefon : 0537 737 94 60

 

su tesisatı

Su Tesisatı

Su Tesisatı

Günümüzde hayatı kolaylaştırıcı hizmetler arasında yer alan su tesisatı aynı zamanda temiz su tesisatı olarak da bilinmektedir. Amaç sıcak ve sıcak ve soğuk suyun farklı borulardan gelmesini hedeflemektir. Temiz ve pis su boruları nasıl farklı ise soğuk su ve sıcak su boruları da birbirinden farklıdır. Firmamız soğuk su borularının terlememesi için boruların dışına izolasyon malzemesi ile kaplamaktadır. Bu da borunun kullanılabilirliğini arttırmaktadır.

Sıhhi tesisat işlerinde doğru firma tercih etmeniz çok önemlidir. Kullandığı malzeme müdahale etme şekli ve bütçenize uygun bir tamirat sunması ilerde bu konuda başınızın ağrımaması için önemlidir. “su tesisatı nasıl yapılır, ne kadar ücrete yapılır ya da kullandığı malzemenin kalitesi nedir?” bu soruları firmaya yönlendirdiğinizde ikna edebileceğiniz bir hizmet bilgisi sunmalıdır. Firmamıza yönlendireceğiniz her sorunun ikna edeceğiniz ölçüde cevabı vardır. Öncelikle soğuk su tesisatında suyun fazla kullanımının engellenmesi için hidrafor sistemi ya da su saatine regülâtör konulmalıdır. Kolonlardan ayrı bir şekilde boruların geçmesi müdahale açısından kolay olacağı için bu sistemde bir döşeme yapılmalıdır.

Su Tesisatı Nedir

su tesisatı
su tesisatı

Soğuk suyun döşeneceği yerlerdeki borular yatay bir şekilde konumlandırılmalıdır. Bu suyun tanziğini azaltacağı için ekonomik bir su kullanım imkânına kavuşabilirsiniz. su tesisatı nedir diye firmamıza sorarsanız cevabını size uzmanlarımız detaylı bir şekilde açıklayacaktır. Tuvalet, banyo ve mutfakta kullandığınız suyun sıcak ve soğuk olması gerekir. Günümüzde suyun olduğu her alanda sıcak ve soğuk su ayrımı yapılmaktadır. Bu da ihtiyaç olduğu durumlarda tercihe göre kullanma imkânı demektir.

 

Firmamız boruların döşenmesi sırasında kullandığı tüm malzemeleri TSE garantili tercih etmektedir. su tesisatı malzemeleri uzun yıllar sizi zor duruma sokmayacak şekilde seçilmelidir. Firmamız için hizmet alacağı ücretten önce gelir. Müşterilerini memnun etmek en büyük hedeflerimiz arasındadır. Bu yüzden firmamızın tercih edeceği her türlü sıhhi tesisat malzemesi birinci sınıf kalitededir. Dışarıdan herhangi bir güç borulara zarar vermediği sürece uzun yıllar kırılmadan ya da çatlamadan kullanabilirsiniz. Firmamız hizmetlerini detaylı bir şekilde öğrenmek aynı zamanda görsellere de ulaşmak istiyorsanız resmi web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Telefon : 0537 737 94 60