petek temizleme

Petek Temizleme

Petek Temizleme

            Mekanik sistemlerin tamamında, uzun çalışma süreleri sonunda belirli tıkanıklıklar ve performans düşüklükleri oluşabilir. Peteklerinizde de ısınma sorunları meydana geldiğinde Petek Temizleme çalışmalarının yapılmasının vakti gelmiştir. Petek temizliği için ısıtma sisteminin tamamı hakkında bilgi sahibi olan teknik elemanlar tercih edilmelidir. Isıtma sistemi bir bütün olarak değerlendirilmelidir.

Petek Temizliği Nedir?

            Peteklerinizin her zaman tam verimle çalışabilmesini sağlayan ve düzenli periyotlar ile yapılması gerekli olan temizlik çalışmaları profesyonel petek temizleme araçları ile yapılması gereklidir. Kullanıcılar sadece peteklerin havasını alabilir ve bu şekilde hava sirkülasyonunu sağlayabilir. Petekler ısıtmıyor ise ilk etapta içerisinde oksijen olduğu düşünülebilir. Isınıp soğurken bu oksijen siteminde hava oluşmasına neden olduğu söylenebilir. Havası alanınan petekler hala iyi ısıtmıyor ise artık garantili petek temizleme hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

petek temizleme

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

            Peteklerde yaşanan ısı kayıpları bu temizlik hizmetlerine başvurmanızı gerektirir. Temizlik için gelen ekipler ısıtma sisteminin bütün borularını ve peteklerini de içine alacak temizlik çalışmaları başlatır. Kombi kapatılır ve kombiye giren su vanaları kapatılır. Bu şekilde kombinin zarar görmesinin önüne geçilir. Petek temizliği tek tek yapılmaktadır. Banyolarda bulunan havlupan sökülür. Temizlik için kullanılacak cihazın bir hortumu bu kısma bağlanır. Cihazdaki diğer ucu ise klozete ya da tuvalete konulur. Cihaza su verilir. Tazyikli su ile temizlik çalışmaları başlar. Bu çalışmalarda petek temizleme sıvısı kullanılmaktadır. Bu da petekleri koruyan özellikleri olan sıvılardır. Bu şekilde iki yıl boyunca peteklerin korunması sağlanabilir.

Petek Temizliğinin Faydaları

            Kombinin daha düşük derecelerde ideal ısı elde etmesi söz konusu olacaktır. Yapılan temizlik çalışmaları ile peteklerden yüksek verim elde edebilirsiniz. Kombinize en uzak radyatör bile çok daha iyi bir şekilde ısınır. Bu şekilde petek temizleme fiyatları birkaç ay içerisinde kendini amorti edecektir. Doğalgaz sarfiyatınızın azalması ile faturalarınızda da tasarruf etmiş olabilirsiniz. Petek içerisindeki tıkanıklıkların açılması ise radyatörlerin üstü ısınıyor, altı ısınmıyor gibi sorunlarında önüne geçebilirsiniz. Petek temizlikleri aynı zamanda kombilerde ileri düzeylerde oluşabilecek arıza, par değişimlerine kadar uzanacak sorunlarında önüne geçebilecek servis hizmetleridir.

           

Telefon : 0537 737 94 60

Sosyal Medyada Paylaş

1 Comment

  • Her Mevsim Uygun Fiyata Garantili Kombi Servisi | 0537 737 9460

    […] Petek Temizleme […]

  • Bir Yorum Yaz

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir