Kombi Servisi

Kombi Servisi

            Yaşam alanlarında bağımsız ısınma sağlayan kombiler, son dönemlerde sağladıkları avantajlar ve doğalgaz kullanımının artması ile daha çok tercih edilmektedir. Bu alanda kaliteli kombi servisi hizmetleri tercih ederek, cihazınızdan her zaman üst düzey bir performans alabilirsiniz. Montaj, bakım ve onarım çalışmaları başlıklarında düzenli olarak takip edilen çalışmalar, cihazınızdan her zaman için sıfır cihaz performansı alabilmenizi kolaylaştırır.

Kombi Montajı

 kombi servisiKombi montaj çalışmalarında mutfak ya da banyoya yakın bir alanda kombilerin konumlandırılması daha ekonomik bir kullanım elde etmenize imkan sağlamaktadır. Montaj yapacak ustanın sertifikalı olması çok önemlidir. Montaj öncesinde kullanılacak malzemelerin tozlardan ve kirlerden arındırılması gereklidir. Cihaz pilot alevinin görülebilecek şekilde ve kullanım rahatlığı sağlaması itibari ile 1,5 metre yüksekliği monte edilmelidir. Özellikle baca kısımlarının montajında kombi servis elamanları çok dikkatli olmalıdır. Montaj tamamlandığında gerekli kontroller yapılmalıdır. Bu aşamada atlanacak en küçük detay mal ve can kaybına neden olabilir.

 Kombi Bakımı

            Periyodik olarak yapılacak kombi servisi bakımı hizmetleri ile cihazınızın sıfır cihaz ayarında tekrardan çalışması sağlanır. Bu şekilde enerji tasarrufu sağlayabilir ve yüksek verim elde edebilirsiniz. Bakım çalışmalarında cihaz tozlardan temizlenmekte, yanma haznesi kontrol edilmekte, brülör sökülüp yıkanmaktadır. Özellikle ateşleme elektrotları zımparalanmalıdır. Prop gözleri temizlenmeli, Fan motorundaki fanın tozları da fırça ile temizlenir. Genleşme takındaki hava oranı ölçülmektedir. Gaz valfi üzerindeki kombi kalori kapasite ayarı da yapılması önemlidir. Baca kısmının temizliği de çok önemlidir. Bacalı cihazlar göz ardı edilmeden baca emniyet limitlerini tek tek kontrol edilmelidir.

Kombi Arızaları

            Zamanında yapılmayan bakım çalışmaları ileriki dönemlerde çok daha büyük arızalara dönüşebilir. Bu şekilde kombi servisi fiyatları esasında kombinizin verimli çalışmasını sağlayacak sigorta ücretleri olarak nitelendirebilirsiniz. Kombiniz çalıştığı halde ısı vermiyor, patlamalı yanıyor, sıcak su açıkken petekler daha çok ısınıyor, Peteklerin üst kısmı altından soğuk oluyor ya da kombi su kaçırıyor ise mutlaka garantili kombi servis çalışmaları arasından tercihler yapmanız gereklidir. Arıza durumlarında orijinal yedek parça kullanımları da cihazın orijinal çalışma verimini sürdürebilmesi adına çok önemli bir detaydır.

 

Telefon : 0537 737 94 60

Sosyal Medyada Paylaş

1 Comment

  • Neden Petek Temizleme Yaptırmalıyız Avantajları Nedir

    […] Kombi Servisi […]

  • Bir Yorum Yaz

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir