Teknik

TEKNİK

Kombi cihazları evlerin sıcak su, ısınma ve ocak ihtiyaçlarını karşılayan bağımsız çalışan cihazlar olarak günümüzde her alanda tercih edilmektedir. Bu cihazların kaliteli ve sorunsuz hizmet verebilmeleri için teknik projelendirme aşamasından itibaren profesyonel çalışmalar gerekli olmaktadır. Bu aşamada önünüzde iki durum olabilir. Yeni dairelerde henüz bir kombi bulunmuyor ise kombi montajı ile süreç başlayacaktır. Bu çalışma birkaç saat içerisinde tamamlanabiliyor. Bu montaj işlemini sertifikalı ustaların yapması gereklidir. Sonrasın da ise doğalgaz hattı ve doğalgaz ile çalışan tüm cihazlar için proje çizilmektedir. Proje için yetkili yerlerden onay alınmaktadır. Gaz açımı ve kontrolü içinde randevu alarak kombinizin çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanında dairenizdeki var olan kombiyi değiştirmek istediğinizde yetkili firmalar tarafından montaj işlemi için onay alınmalıdır. Bu işlemlerde bir güç içerisinde yapılabiliyor. Sonrasında projesinin hazırlanması ve onayların alınması gereklidir. Bu aşamada maliyet ve süreç biraz daha fazla olabilir.

 

Kombi Servisi Hizmetleri

kombi teknik

Verimli bir kombi performansı elde etmek için montaj, bakım ve onarım çalışmalarında kaliteli, profesyonel teknik çalışmaların takip edilmesi önemlidir. Montaj aşamasındaki kaliteli hem can, hem de mal güvenliği sağlayacak hayati çalışmalardır. Bu nedenle sertifikalı personeller tarafından yapılması önemlidir. Tesisat bağlantıları için kalorifer gidiş- dönüş hatlarının sıcak ve soğuk su bağlantılarının yapılması ile çalışmalar başlar. Montaj sırasında iki vana ve partikül filtre bulunmaktadır. Plastik montaj elemanları ile çalışmalar tamamlanır. Baca bağlantıları montaj hizmetlerinin en can alıcı kısımlarıdır. Belirtilen uzunluklarda baca boylarına dikkat etmek önemlidir. Bağlantının en iyi ve doğru pozisyonda olması kombinin sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır. Hermetik bacalarda ise bir metre bacaya eşdeğer seçimler yapılır.

Bakım çalışmalarında kombinizin iç yüzeyinde yer alan ısı transfer ekipmanları temizliği sağlanmaktadır. Bu alanlarda oluşabilecek korozyon, kir ve toz kombinin verimini düşürecektir. Bu da çok daha fazla yakıt harcamasına neden olur. Belirli periyotlarda bakımın yapılması ile cihazın sıfır ayarında çalışma verimi elde etmesi sağlanır. Bakım çalışmalarında elektronik devrelerinin de çalışıp çalışmadığı kontrol edilmektedir. Bu alanda Kombi Servisi hizmetleri içerisinde yılda en az bir kez bakım çalışmalarının yapılması, cihazın ömrünü uzatacak tedbirler arasında yer alacaktır. Ayrıca düzenli bakımlar ile cihazın ileriye dönük daha büyük arızalara maruz kalmasının önüne geçecektir. Bakım çalışmalarında kombi pompası, su seviyesi kontrol edilmektedir. A’dan Z’ye tüm parçaları temizlenerek, yenilenmektedir.

Onarım hizmetlerinde de elde edeceğiniz kaliteli, cihazınızdan elde ettiğiniz verimin sekteye uğramasının önüne geçer. Bakım çalışmalarının zamanında yapılmaması ya da elektrik tesisatlarında yaşanan sorunlar nedeni ile kombilerde arıza durumları ortaya çıkabilir.

 

Petek Temizleme Avantajları

Doğalgaz faturalarının yüksek gelmesi, peteklerde ya da kombilerinizde yaşanan tıkanmaları işaret eder. Yeterince ısınamıyor iseniz Petek Temizleme çalışmaları ile ısınma alanında daha yüksek performans elde edilebilir. Faturalarınızda da yüzde otuzlara varan tasarruflar sağlanabilir. Isı ayarını yükseltmenize rağmen ısınamıyor iseniz petek temizliğinin vakti gelmiş demektir. Zaman içerisinde peteklerin içerisinde pislikler, tortular ve çamurlaşmalar meydana gelebilir. Bu da ısınma işlevinin gerçekleşmesinin önüne geçer. Yapılan temizlik çalışmaları ile kir ve kireç tabakaları yok olacaktır. Isı iletimi çok daha verimli olacaktır. Tüm su sisteminin alkalize olması sağlanacaktır. Tüm cihazların ve tesisatın ömrünün uzaması sağlanacaktır. Mantar ve bakteri oluşumu engellenecektir. Özellikle 4 ya da 5 yıldır kullandığınız kalorifer tesisatınızı, temizletmek aylık yakıt faturanızda düşüşler olarak size geri dönecektir. Özellikle peteklerde yaşanan bir kısmının ısınması ve bir kısmının ısınmaması sorunlarında bu temizlik çalışmaları tam performans elde edilmesini sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş