Havuz Bakım ve Onarım Hizmetleri

Havuz Bakım ve Onarım Hizmetleri

            Havuzlar günümüzde artan tercihler arasında yer alıyor. Hemen hemen her site içerisinde alanında genişliğine göre havuzlar bulunabiliyor. Bu da havuz bakım ve onarım hizmetleri alanında kaliteli ve profesyonel çalışmaların daha fazla talep edilir olması anlamına geliyor. Kalite standartları oluşabilmesi için havuz bakımlarında yeni düzenlemeler yapılmıştır. Havuz bakımında bazı kimyasallar kullanılabiliyor. Bu kimyasalların kalitesi ve kullanan kişilerin uzman olması yapılan bakımın sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Havuz Bakımı          

Havuz Bakım ve Onarım Hizmetleri

  Eğer havuzlarda filtreleme sistemi bulunuyor ise havuz suyunun süzülmesinin ardından temizlik sağlanıyordur. Ancak suda yoğun bir klor ya da kötü koku oluşuyor ise bakım çalışmalarının filtreleme sisteminden başlaması gereklidir. Havuzun temiz, berrak ve sağlıklı kalabilmesi için havuzun kimyasal dengesinin sağlanması önemlidir. Bunun yanında yabancı maddeler, toz, partikül, kirlerden arındırılması da bakım çalışmaları içerisinde yer alıyor. İlaçlama çalışmalarının doğru bir şekilde yapılmasının yanında süs havuzu bakım ve onarım hizmetleri , yüzme havuzu bakım ve onarım hizmetleri arasında sık sık su tahlillerinin yapılması ve ilaçlama düzeninin belirlenmesi de önemlidir. Havuz bakımında klorlama çalışmalarına da çok önem verilmelidir. Ülkemizde dezenfektan olarak kullanılan klor, maliyetinin düşük olması ve mikroplara karşı da hızlı bir şekilde çözüm oluşturması itibari ile tercih edilmektedir. Klor seviyelerine titizlikle dikkat edilmesi önemli bir ayrıntıdır.

Havuz Onarımı

            Bakım çalışmalarının yanında onarım çalışmalarının da uluslararası standartlarda olması hata payını sıfıra indirecektir. Yıpranmış aşınmış ekipmanların bakımının düzenli olarak yapılması arızaların önüne geçebilir. Havuzlarda tesisatlar da, filtre sistemlerinde sıkıntılar olabilir. Özellikle klor ölçümü ve Ph kontrolünün yapıldıktan sonra diğer dezenfektanlar kontrollü bir şekilde test edilerek eklenir. Havuz pompasının susuz kalmaması adına rahat su emebilme seviyesi skimerli ise yukarıdan aşağıya 60 cm olabilecek şekilde su ilavesi yapılmaktadır. Bu nedenle pompa sepetleri ve sikmerlerin havuz bakım ve onarım hizmetleri içerisinde kontrollerinin yapılması çok önemlidir.

Haftalık dip sürme çalışmaları ve havuz kum filtresi ters yıkma işlemlerinin yapılması da arıza durumlarının önüne geçer. Yosun önleyici havuz kimyasallarının da haftalık oranlarda kullanılması havuzlarınızın daha sağlıklı kullanımlar elde etmesine olanak tanıyacaktır.

 

Telefon : 0537 737 94 60

Sosyal Medyada Paylaş

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir